نقدهای فیلم زندگی دیگران. دانلود و بررسی فیلم The Lives of Others (زندگی دیگران) 2019-04-20

نقدهای فیلم زندگی دیگران Rating: 9,5/10 1337 reviews

دیگران (فیلم ۲۰۰۱)

نقدهای فیلم زندگی دیگران

تمام وجود او تا فرق سر از ایدئولوژی پر شده است و همین مساله پرده یی جلوی چشمانش کشیده است. مدتی طول کشید تا توانستیم به ایده های هوشمندانه تر برسیم. آنقدر این فیلم، جذاب و پرکشش و زیباست که تمامی ذهنیت منفی بیننده از سینمای نه چندان دلچسب آلمان را پاک می کند و می زداید و جایش تا ساعتها فکر را غوطه ور می سازد در مفهوم انسانی نهفته در بطنش. برای من که در آن دوران پسربچه یی نه ساله یا ده ساله بودم، دیدن و حس کردن ترس بزرگترها خیلی جالب بود. هرجا خفقان وجود دارد فسادی در حال شکل گیری است. هنرمندان و روشنفکران در آلمان شرقی زندگی سختی داشتند چون فقط دولتی ها بودند که در شرایط مناسبی زندگی می کردند. همه جا پرچم سرخ افراشته شده و پلاکاردها بالا رفته بود، اما همه می دانستند که دیگر هیچ چیز پشت آن نیست.

Next

سی نما

نقدهای فیلم زندگی دیگران

با اصرار از مایه های رنگی خاصی از قهوه یی، بژ، نارنجی، سبز و خاکستری استفاده کردیم تا بتوانیم حتی الامکان نشان بدهیم که زندگی در جمهوری دموکراتیک آلمان چه ظاهری داشته است. شاید تنها نکته منفی در باره این فیلم البته از دید تماشاگر آمریکایی فقدان فانتزی در آن باشد اما این نکته هرگز از ارزشها و جایگاه آن در سینمای امروز اروپا و دنیا چیزی کم نخواهد کرد. اما کریستا اعتنایی به او نمی کند و همین امر وزیر را خشمگین می سازد. بازی خوب اولریش موهه و دیگر بازیگران فیلم گرمای اطمینان بخشی به فیلم داده و آن را از دیگر محصولات سینمای در حال احتضار آلمان متمایز می کند، اما نمی تواند در نیمه اول از بی تابی تماشاگر که حاصل طبیعت ساکن و خسته کننده کار تعقیب و مراقبت چندان بکاهد. روایت ِ داستانی و روایت سینمایی روایت سینمایی و روایت داستانی هر چند دو روایت کاملاً مجزا می­توانند باشند، اما گاهی به هم نزدیک می­شوند. خالی بودن نیز از لحاظ زیبایی شناسی یک شرایط خنثی پدید می آورد. تا جایی که برخی کارهای قابل مجازات آن دو را نیز نادیده می گیرد.

Next

نقد و بررسی فیلم The Lives of Others (زندگی دیگران)

نقدهای فیلم زندگی دیگران

زاویه دید خیلی دو بعدی بود، خیلی سیاه و سفید، خیلی کاریکاتوری و پر از قضاوت. با نگاهی به سینمای آلمان به این حقیقت پی­می­بریم که به اعتبار فیلم­هایی مانند «سرهنگ کوپنیک» ساخته­ی هلموت کویتنر نامزد اسکار ۱۹۵۶ ، «ترس دروازه­بان از پنالتی» ساخته­ی ویم ویندرز، «آبروی از دست­رفته­ی کاتارینا بلوم»، «طبل حلبی» برنده­ی اسکار ۱۹۷۹ و «هومو فابر» ساخته­ی فولکر شولندورف، «قایق» نامزد اسکار ۱۹۸۱ ساخته­ی ولفگانگ پترسن، «مومو» ساخته­ی یوهانس شارف و… سینمای آلمان در سینمایی کردن روایت ِ ادبی کامیاب­تر از روایت ِ سینمایی محض است. او واقعا به سوسیالیست باور دارد. «ملوی» سرانجام به «مالونه» تبدیل می­شود که در آخرین بخش از این سه­گانه کل هویت خود را از دست بدهد و به موجودی که نه «ملوی» است و نه «مالونه» و یک موجودِ «نام­ناپذیر» است فروبکاهد. در باره فیلم زندگی دیگران عنوان انگلیسی The Lives of Others ، اولین ساخته فلورین هنکل فون دنرسمارک، در سال2006پس از دریافت تعداد زیادی جایزه از جشنواره های مختلف، برنده اسکار بهترین فیلم خارجی زبان شد و همزمان اکران آن در اروپا این فیلم پیش تر در آلمان، اتریش و سوئیس اکران شده بود و از اواخر مارس در سینماهای آمریکا و اروپا اکران شده است و با نقدهای ستایش آمیز منتقدان روبرو شد. با وجود اتکای زیاد فیلم به دیالوگ و فقدان تقریباً هرگونه اکشن و عمل فیزیکی نمایان، بازی های بسیار قوی و گیرا از همان اولین لحظه تماشاگر را جذب می کند و تا پایان راحت نمی گذارد. اما کم کم جذب زندگی این دو و دنیای هنر و ادبیات می شود.

Next

فیلم خوب

نقدهای فیلم زندگی دیگران

درواقع، فیلم فاقد یک جهان بینی جامع و فرامتنی است و همین کافی است تا با یک اثر متظاهرانه و تصنعی مواجه شویم. اشتازی از وولکمار کلاینرت — که او را در نقش کارگردان می بینید- خواسته بود خبرچین شود و تهدیدش کرده بود که اگر همکاری نکند، بیکار خواهد ماند. اگر از دیدن فیلمی تا این حد لذت ببرید و بعد نقطه اوج فیلم سکانس پایانی اش باشد احتمالا با من هم عقیده خواهید بود که، لذت دیدن آن را زمان بسیار بیشتری حمل می کنید. علاوه بر این دیالوگ­های دقیق و صحنه­آرایی­های بسیار واقع­گرایانه، فضایی واقعی ایجاد می­کند و به فیلم اصالت می­دهد. من هم هرگز در مجامع تئاتری درباره اینکه به من اجازه رفتن به برلین غربی را داده اند، چیزی نمی گفتم.

Next

فیلم دیگران

نقدهای فیلم زندگی دیگران

مافوق های ویسلر از او می خواهند کشف کنند آیا درایمان نقشی در نوشتن این مقاله داشته یا خیر؟ ویسلر سعی می کند تا درایمان را تبرئه کند، اما گروبیتز با به دام انداختن کریستا پی به واقعیت می برد. او البته برای این هدیه که به او تقدیم شده است نیز پول می دهد. از سوی دیگر در جهان به دلیل مبارزه با تروریسم، این واهمه وجود دارد که آزادی­های فردی در سیستم­های دموکراسی لیبرال هر دم محدودتر شوند. حالا مردم می توانند نگاه دقیق تری به گذشته بیندازند و با رژیم کمونیستی خداحافظی کنند، بدون گریه و زاری و بدون نوستالژی. از این نظر فیلم نقبی مکاشفه جویانه به ساختار روانشناختی و ماهیت سیستم توتالیتر با همراهی با بازجوی ارشد همین سیستم است که در پایان سر به طغیان برمی دارد و برخلاف آموزه ها و انگاره های قالبی زندگی ش حرکت می کند.

Next

فیلم دیگران

نقدهای فیلم زندگی دیگران

بدون اغراق باید بگم یکی از بهترین فیلمهایی که اخیرا دیده ام بود. تحولات برای من درست به موقع اتفاق افتاد که من توانستم خودم را با اوضاع جدید تطابق بدهم. وقتی درایمن مقاله­ای درباره­ی خودکشی در کشورهای سوسیالیستی می­نویسد و این مقاله را خبرنگاری با خود به آلمان غربی می­برد و آن را در هفته­نامه­ی اشپیگل منتشر می­کند، ویسلر که حالا دیگر اشعار برشت را می­خواند، در گزارش­های روزانه­اش دست می­برد و بدون آن که نویسنده آگاه باشد، با او همدست می­شود. این فیلم که با بودجه بسیار کمی در برلین، فرانکفورت و بخش های شرقی آلمان ساخته شده است تا کنون در اکران سینمایی خود به مرز صد میلیون دلار دست یافته است و این برای یک فیلم مستقل فروشی شگفت انگیز به نظر می آید. برای اینکه این نظام بتواند اثر بگذارد نوشتن او بـیشتر امـیدبخش اسـت تا سرکوفته.

Next

miningforgold.net

نقدهای فیلم زندگی دیگران

زندگی تا روز رهایی ادامه خواهد داشت. اما انزوا نیست که باعث می شود ویسلر به فکر تغییر دادن زندگی خود بیفتد. آلمان شرقی، اوایل دهه ١٩٨٠. فیلم در لحظاتی به یک کمدی سیاه و تلخ گرایش پیدا می کند. فیلمی به غایت زیبا، خوش ساخت و مدرن که می تواند مایه افتخار سینمای هر کشوری باشد.


Next

دیگران (فیلم ۲۰۰۱)

نقدهای فیلم زندگی دیگران

ابتدا فیلمنامه درخشان اثر است. «مرگ»ی لازم است تا او «زندگی» را بیش از پیش جدی بگیرد. دونرس مارک گفته است ۳ سال روی طرح فیلمنامه و یک سال و نیم روی فیلمنامه کار کرده است. با موضوعي به شدت جدي و انساني که نشان از آگاهي و بصيرت کارگردانش دارد. بازی اولریش موئه از هر حیث در این فیلم عالی است، او میمیک صورت و بازی با چشم، عالی دارد.

Next

miningforgold.net

نقدهای فیلم زندگی دیگران

سانتی مانتالیسم پررنگ و لعاب فیلم مانع از رسیدن به نگاهی دقیق و منطقی نسبت به پدیده فاشیسم در آن برهه زمانی و به طور تعمیم یافته در جهان امروز شده. توماس تیم که نقش وزیر را بازی می کند، در دهه ۱۹۸۰ آلمان شرقی را ترک کرد اما از موقعی که درخواست خروج از کشور را پر کرد، زندگی اش به جهنم تبدیل شد. هر چند گاه عملکرد مکانیسم غیر انسانی دستگاه های اطلاعاتی را تا حد ارضا امیال جنسی سیاستمداران تخفیف داده و جنگ سرد را به موضوعی فاقد انسجام تبدیل کند. ترس از محدود شدن آزادی­های فردی و مبارزه با تروریسم، یک گفتمان جهانی­ست که برای همه جالب است. بازی اولریش موئه از هر حیث در این فیلم عالی است، او میمیک صورت و بازی با چشم، عالی دارد. با یک مطالعه ساده و نه چندان دقیق اوضاع و احوال کشورها، به ویژه بعد از جنگ جهانی دوم، به راحتی می توان به چنین نگاه و آگاهی دست یافت اما وقتی همه اینها وارد سینما می شوند، آیا نباید سروشکل مناسب و متفاوتی به خود بگیرند؟ ساخته «دانرسمارک» در این مرحله، چندان هنرمندانه ظاهر نشده.

Next

فیلم زندگی دیگران : بررسی، نقد، تحلیل و فضای کلی فیلم

نقدهای فیلم زندگی دیگران

من خاطرات زنده یی از دوران پیش از تغییر و تحولات دارم و خودم را خوش شانس می دانم که توانسته ام تجربیات کاملاً متفاوتی در زندگی خودم داشته باشم. فکرش را بکنید کدام یکی از ما حاضز هستیم که در زندگی از خود گذشتگی به خرج بدهیم و توقع چیز خاصی نداشته باشیم حتی یک نسخه از کتابی که به ما تقدیم شده! پس از ساخت فیلم زندگی دیگران، وی فیلمنامه آن را نیز به آلمانی در این کشور منتشر کرد. عوامل دوبله مدیر دوبلاژ: امیرهوشنگ زند گویندگان: ناصر طهماسب، نصر الله متقالچی، بهمن هاشمی، میرطهار مظلومی، کتایون اعظمی، امیرهوشنگ زند، شایان شام بیاتی، غلامرضا صادقی کیفیت BluRay 1080p 2. ساخته آقای «فلوریان هنکل فون دانرسمارک»، کارگردان ۳۴ ساله آلمانی، با قرار گرفتن در حوزه فیلم هایی که نگاهی نقادانه و اجتماعی — سیاسی دارند و در مرحله بعد می خواهند کاملاً انسان دوستانه و متعهدانه ظاهر شوند، قدم بلندی برداشته و حتماً او این خطر را پذیرفته که گذر زمان شاید بتواند اثر او را محو کند. موسیقی فیلم، با تکرار موتیف های دلشوره آور فضای حاکم بر زندگی روشنفکران در حکومت پلیسی را آشکار می کند و به خوبی می تواند پیوندی بین دنیای درونی نظارت شوندگان و ناظر و نگرانی ها و تنش های حاکم بر زندگی شان برقرار سازد. فیلم اگر در لحظه یی که هویت مامور مخفی برای او روشن می شود تمام می شد، باز بهتر بود. شاید لازم بود که فرآیند بازنگری گذشته با کمدی شروع شود تا راه برای فیلم های جدی و احساس برانگیز باز شود.

Next